Відкрите заняття "Я стежу за своїм здоров’ям "

Тема: « Я стежу за своїм здоров’ям »

 

Мета.Удосконалювати фізичну,соціальну,психічну і духовну складові здоров’я.

          Активізувати та стимулювати пізнавальну діяльність (мислення).

          Продовжувати розвивати координацію рухів, корекцію фізичних якостей;

          зміцнювати м’язи рук та ніг; профілактика плоскостопості.

          Розвивати відчуття ритму,увагу,творчість,самоконтроль.

          Виховувати у дітей бажання демонструвати свої вміння і

          цілеспрямовано  взаємодіяти з командою, а також доброзичливість

          та комунікативну поведінку,навички співпраці.

          Міжпредметний зв'язок: закріплення кольорів,назв геометричних фігур.

Місце проведення: спортивна зала закладу.

Інвентар: обручі (Ø70см , Ø 90см) за кількістю дітей, доріжки: «слідочки»,

          «топ-топ», карта заняття, смайлики-емоції, дошка, музичний центр.

 

Хід заняття

   Діти заходять до зали,шикуються,вітаються.

I.Вступна частина.

      Бесіда «Я розумію свій рух»

   Інструктор запрошує розглянути мапу та обговорити те, що на ній зображено:

 --Рух,що таке рух? Які способи руху в залі?(ходьба,біг,стрибки,повзання,лазіння).

--Як ми пересуваємося? (на ногах,на ногах і руках).

--В якому темпі пересуваємося? (швидко,повільно).

-- Покажіть: де у вас очі (показують).

-- Що роблять для нас очі ?=> дивляться.

-- Покажіть: де у вас вушка (показують),вушка => слухають,чують.

-- А тепер -- головне питання: Я-перед вами,ви мене БАЧИТЕ, Я-говорю,ви мене ЧУЄТЕ, задаю завдання => ви ВИКОНУЄТЕ. Створимо ланцюжок :

                              БАЧУ--ЧУЮ--ДУМАЮ--РОБЛЮ

 --Що головне в нашому ланцюжку? - ДУМАЮ, що роблю.

 

Щоб вільно рухатись, якими маємо бути?-- здоровими, сильними, уважними,  сміливими. БАЧУ-ЧУЮ-ДУМАЮ-ДІЮ -- Я ОСОБИСТІСТЬ.

 

             Розминка- ритмічна гімнастика

 --Як нам підготувати організм для праці? - зробити розминку.

   (нагадати про техніку безпеки і правила поведінки в спортивній залі).

Ритмічна розминка під музику! (В.Моцарт. «Турецький марш»)

Діти займають місця на розмітці.

   Розминка:1)ходьба на місці

                   2)нахили голови: вперед,назад,

                                                 вліво,вправо.

                   3)повороти голови: вліво, вправо

                   4)оберти голови: вниз-вліво-назад-вправо-вниз, і зворотно,

                      одночасно оберти кулачками .

                   5)випади: нога вліво, рука ліва в сторону, пр. рука на поясі;  вправо т.с.

                                    вперед, руки в сторони.

                   6)нахили тулуба: вліво, пр. рука стрілою вгору; т.с. вправо.

                   7)нахили тулуба вперед: на 1-2-3-4-видих, руки на поясі,

                      лікті відведені назад,

                      піднятись на 5-6-7-8-вдих, руки на поясі, лікті в сторони.

                   8)ходьба на місці(ноги разом):крок вліво,крок вправо  (ноги на  ширині 

                      плечей),крок лівою всередину,крок правою всередину(ноги разом).

                   9)стрибки на місці:руки в сторони,ноги в сторони,ноги разом.

                   10)ходьба на місці.

                   11)«скрутка»- вдих і повільний нахил вниз (голова, плечі,

                         спина, руки  вниз),

                        повільно розкрутитись в зворотному напрямку.

II.Основна частина.

      Вправи для зміцнення м’язів кисті рук

--Переходимо до вправ з обручами. Які м’язи будемо зміцнювати?(кисті)

(Інструктаж з техніки безпеки).

   1. Прокочування обруча до геометричних фігур і назад, руки в положенні 4:1

(4 пальчика разом,1 окремо в сторону).

Обруч перед собою зі зміною рук-ліва, права-попереду.

Темп відповідний муз. супроводу(И.С.Бах. «Скерцо»),фронтально.

   2. Оберти обруча з просуванням: обруч  захватом зверху,опорою на підлогу перед собою. 1-2-крок в обруч, 3-4-оберт зусиллям кисті рук, до геометричних фігур і назад. Темп середній, ( муз. супровід Р.Шуман «Сміливий вершник») дві лінії по 5 дітей, фронтально.

   3. Гра «Зміна місць команд» - з обертами обручів. Перешикування з допомогою інструктора в дві розділені порівну команди. Темп середній, муз. супровід (П.Чайковський «Китайський танець»)    командно.

   4. -- Попрацюємо з великими обручами: пробігання в обруч,який котиться, не торкаючись його (або інструктор котить обруч поряд з дитиною). Підготовчий етап- 1)ногою заступити в обруч і назад, 2)пройти через обруч і назад. За командою інструктора дитина пробігає в обруч, що котиться, забирає свій обруч і несе в визначене місце і повертається до команди. Муз. супровід (Ж.Бізе «Сюита №1»)  поточно.

        Дихальна гімнастика

   1-кулачки стиснути – вдих, розкрити – видих; 2-«перенести» повітря з лівого плеча – вдих,- на праве - видих; 3- ліва рука вгору, піднятись на носки - вдих, нахил вниз - видих. Муз. супровід.    (Довільно).

        Вправи для зміцнення голеностопа на доріжках «Слідочки» і «Топ-топ»

   -- Переходимо до вправ на доріжках. -- Які м’язи будемо зміцнювати - кисті чи голеностопа? (Голеностопа). Які кольори на доріжках? (Синій, зелений, рожевий).

   1. Ходьба  по слідочках, з правильною постановою стоп і долонь.

(Інструктаж з техніки безпеки).

   2. Ходьба по м’яких  доріжках «Топ-топ», руки в сторони. Назвати кольори         доріжки (червоний,зелений,синій) та геометричні фігури,

на які наступатимуть діти (трикутник, коло, квадрат).

  3. Поєднання за кольорами двох доріжок в одну.

Муз.супровід  (Ж.Бізе «Пасодобль») колоною один за одним.

      Гра «Кольорові кульки на «Слідочках»

Інструктор з кошика бере кульку,показує. Дитина визначає колір кульки, показує відповідну доріжку і визначає початок руху. Муз. супровід (П.Чайковський «Танец маленьких лебедей»

III.Заключна частина.

В кінці заняття діти підходять до мапи заняття (висить на дошці) і чіпляють на

доріжки-завдання смайлики-емоції, які отримали протягом заняття.

 


Фотогалерея